Sniega prieki

Jaunais gads atnācis ar sniegu un atnesis prieku bērniem. Vēl vecajā gadā snigšanas prieku varēja baudīt, vērojot pārsliņu eleganto lidojumu. Tikušas līdz zemei, tās pārvērtās jautrās peļķēs. Taču janvāris aicināt aicina visus laukā.

Mūsu mazākie bērni, Knīpas un Knauķi, pagalmā pārbauda, cik pūkains ir sniegs, cik daudz baltā brīnuma var saspiest saujā, cik daudz –pacelt uz lāpstas un izveidot sniega vaļņus. Kad paslīd kājas, var iekrist sniegā un smieties, tik jautri tas ir. Lielākās grupas “Kāpēcīši” bērni, bruņojušies ar ragavām un dažāda veida sniega paliktņiem kopā ar audzinātājām Ievu un Marutu dodas uz kalniņu. Un tur sākas īstie prieki - braukšana, šļūkšana, velšanās un ripināšanās lejup no kalna. Tad kamaniņas jāvelk kalnā un kustību prieks var sākties no jauna.

Bērnudārzā atgriežamies ar sārtiem vaigiem un kārtīgi saelpojušies svaigo gaisu un pamatīgi norūdījušies. Pēc tik žirgtām kustībām svaigā gaisā būsim stipri un veseli.

Sandra Kaufmane.