Mārtiņbērni

 

Kad rudens darbi padarīti un zeme uzarta, klāt Mārtiņu laiks. Arī Brenguļu sākumskolas bērni posās, pucējās un maskas pa skapjiem meklēja, mīklas minēja un tautasdziesmas mācījās.

Ja piektdienas pusdienlaikā ielūkojās skolā, pretī nāca lācis, gailis, vista, zaķis, kaziņa, Podu māte, nāve un čigāniete. Visiem kopā sākās līksmība, danči, rotaļas un mīklu minēšana. Skanēja tamburīns, trijdeksnis, zvaniņi, stabules. Kad skolā bija kārtīgi dancots, devāmies pie saviem draugiem uz veikalu “Blāzma” un Brenguļu pagasta pašvaldību. Pieskandinājām visas telpas no pirmā stāva līdz otrajam. Lustīgās rotaļās griezās lieli un mazi, Kāpēcīši un priekšsēdētājs, skolnieki un juristi, skolotāji un grāmatveži.

Kā jau pieklājas, nama saimnieki ķekatniekus kārtīgi pacienāja. Prieks vēderiņiem un prieks pašiem par priecīgi ierībinātajiem svētkiem.

Sandra Kaufmane.