Janvāris

Brenguļu sākumskolā svin pasaules sniega dienu.

Kad ledus vāks sedz līkumoto Abulu un vējš griež saltas vērpetes, klāt Pasaules sniega diena. Brenguļu sākumskolas bērni tai gatavojās jau laikus-atgādājot uz skolu kamanas, šļūcampannas, sniega krēslus un citu inventāru.

Pavisam brāzmaini skolā ielidoja mazā Raganiņa un uzbūra koši baltas sniega pikas. Nu gan visiem - skolēniem un pirmsskolēniem bija lieli prieki. Smiekli un čalas visās malu malās! Kad kustību prieks bija iesildījis jaunos sportotājus, laiks ģērbties un doties laukā sniegu izbaudīt. Kaut arī sniegs bija tikai tik, cik  mirdzoša cukura kārtiņa uz piparkūkas, visi aizrautīgi piedalījās mazās Raganiņas nebēdnībās. Te lielie bērni vizināja mazos, te neaprakstāmu prieku sagādāja sniega nešana uz lāpstas, te visi mācījās buramvārdus skaitīt un lidot ar slotu. Svarīgi bija ne tikai pašam visur aktīvi piedalīties, bet arī mazākos skolas biedrus atbalstīt un uzmundrināt. Vējš ar griezīgiem virpuļiem centās mūs nosaldēt, tomēr neļāvām tam ielīst aiz apkakles, cimdiņos un zābaciņos. Kustējāmies cik tik spējām! Vēlāk baudījām karstu un gardu tēju.

Pēcpusdienā sāka snigt. Tātad rīt droši varēs doties uz kalniņu un sacensties-kurš vairāk reižu nobrauks lejā un kurš nebaidīsies kamaniņas vilkt augšup. Nāc kopā ar mums!

 

 

Sandra Kaufmane.